Witamy w Domu Opieki Zacisze

Jesteśmy profesjonalnym i  nowoczesnym domem opieki, dostosowanym do potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

Dom opieki spełnia wszelkie standardy zalecane przez Ministra Polityki Społecznej i Ministra Zdrowia.

Dom Opieki położony jest w małej, pełnej zieleni i spokojnej miejscowości w Sławikowie w Powiecie Raciborskim. Graniczy z ruinami kompleksu pałacowo – parkowego o powierzchni 2 ha oraz Kościołem.

Głównym atutem naszego ośrodka jest doskonałe położenie i przyjazny wiejski klimat, które mają zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Naszym pensjonariuszom zapewniamy doskonałe warunki bytowe. Budynek zaprojektowano na pobyt 25 osób. Wyposażony jest w windę i pozbawiony barier architektonicznych. Oferujemy pobyt w  wygodnych pokojach jedno i dwuosobowych, z których każdy posiada własną łazienkę i system przywoławczy. W obiekcie znajduje się również przestronna jadalnia oraz miejsce do rehabilitacji. Stawiając na integrację mieszkańców przygotowaliśmy obszerny pokój dzienny z kanapą, fotelami i telewizorem. Tutaj można spędzić czas na lekturze, grach planszowych i rozmowach z innymi mieszkańcami.

Organizujemy uroczystości okazjonalne, kulturowo – oświatowe oraz programy rozrywkowe. Staramy się aktywizować naszych mieszkańców, aby poprawić ich sprawność fizyczną oraz intelektualną, a tym samym przyczynić się do poprawy jakości życia. Naszym mieszkańcom gwarantujemy opiekę wykwalifikowanych pielęgniarek i  opiekunek, a także lekarza rodzinnego oraz rehabilitację.

Oferujemy smaczne i zdrowe wyżywienie w postaci pięciu posiłków dziennie z uwzględnieniem indywidualnych diet zalecanych przez lekarza. Dodatkowo mieszkańcy mają nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów. Posiłki serwujemy w pięknej, dużej jadalni z wyjściem na taras, w razie potrzeby także w pokojach.

Naszym celem jest otoczenie osób starszych profesjonalną opieką, zapewnienie im jak najlepszych warunków bytowych, dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa oraz możliwości aktywnego spędzania czasu w przyjaznej domowej atmosferze.

Dążymy do aktywacji naszych mieszkańców poprzez organizację czasu wolnego oraz integrację ze środowiskiem lokalnym. Organizujemy wycieczki krajoznawcze, połączone ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji turystycznych. Chętnych zapraszamy do uprawiania ogrodu warzywnego i kwiatowego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą  OFERTĄ oraz GALERIĄ ZDJĘĆ.